Kvalita čaju

Akú kvalitu čaju predávame?

Na kvalite nám záleží :) Preto si môžete byť istý že všetky naše čaje sú kvalitné a vždy čerstvé.

Prečo Bio znamená naozaj bio?

Čaje ktoré sú BIO, sa pestujú prirodzeným ale zároveň kontrolovaným spôsobom bez pridávania chemikálií. Pri pestovaní takýchto čajov, nesmú byť na rastlinu a do pôdy pridávané umelé hnojivá, farbivá agrochemikálie, chemické postreky, atď.

Čo je to ortodoxný spôsob zberu?

Ortodoxný spôsob zberu čaju zaručuje, že každý lístok vždy zelenej rastliny čajovníka čínskeho bol odtrhnutý ručne, bez použitia akýchkoľvek strojov. Následne sa tieto lístky ručne triedia od stoniek a iných nečistôt. Zber Srílanských čajov zabezpečujú Tamilské ženy, ktoré počas dňa dokážu vyzbierať neuveriteľných 30 kg čaju.

Odkiaľ sa čaje dovážajú?

Cesta naších čajov začína v podhorí malebnej Srí Lanky v regione Nuwara Eliya. Čaje sa tu pestujú v nadmorskej výške nad 2000 m.n.m. kde je podnebie chladnejšie a slnko tam nepáli tak, ako tomu je v nižších polohách, čo zaručuje jeho jedinečnú a harmonickú chuť.

Prečo je symbol leva pri čajoch?

Pečať Srílanského leva sa používa výlučne pri čajoch, ktoré sa dovážajú zo Srí Lanky. Je symbolom kvality a pravdivého pôvodu čaju. Toto označenie je certifikáciou srílanskej čajovej komory. 

Portfólio čajov

Prečo práve čaje zo Srí Lanky?

Krása Srílanských čajov spočíva v ich ortodoxnom
(ručnom zbere), ktorý garantuje že každý čajový lístok prešiel rukami Tamilskej ženy, ktorá zbiera tento čaj vo výške cez 2000 m.n.m.

Spojenie krásneho prostredia a ručného zberu robí Srílanské čaje špeciálnymi. 

Sú čaje naozaj zo Srí Lanky?

Ano, všetky čaje ktoré vidíte na našej doméne www.srilantea.sk sú zo Srí Lanky. Máme profesionálny, ale zároveň aj priateľský vzťah s našimi partnermi na Srí Lanke, ktorý sa starajú o to, aby čaje ktoré dovážame dosahovali čo najvyšiu kvalitu a čerstvosť.

Budete mať viac čajov v ponuke?

Ano, našu ponuku čajov a čajového príslušenstva budeme postupne rozširovať k spokojnosti naších zákazníkov. 

Môžem si objednať väčšie množstvo?

Ak máte záujem o atypické balenie čaju, stačí nás kontaktovať e-mailom alebo telefonicky a my sa o všetko postaráme k vašej spokojnosti. :)

Doručenie

Akú dopravu využívame?

Pokiaľ si objednáte náš čaj alebo čajové príslušenstvo bude vám doručené spoločnosťou Packeta Home, Packeta Z-BOX alebo spoločnosťou Slovenská pošta.

Kedy mi doručíte objednávku?

Všetky objednávky sa snažíme vyexpedovať najneskôr do 48 hodín od prijatia objednávky. Pokiaľ ste zvolili platbu prevodom na účet, čakáme až do momentu prijatia platby, po dobu maximálne 5 dní. Následne začíname s balením a odosielaním balíka. :)

Doručujete aj do Zásielkovne?

Áno samozrejme, tento spôsob doručenia patrí k najobľúbenejším spôsobom, ktorý si naši zákazníci vyberajú.

Je možné zásielku poistiť?

Nie, zásielku nie je možné poistiť, avšak ak vám príde balík poškodený alebo sa nejakým zázrakom k vám nedostaví, bude vám odoslaný nový, ktorý si k vám cestu už určite nájde :)

Do akého balenia balíme čaje?

Na výber máte 2 možnosti :)

Naše odporúčanie je objednať si čaj v pevnej papierovej tube na ktorej sa zobrazujú všetky typické črty krajiny, obľúbené turistické miesta a kultúrne pamiatky Srí Lanky.

Grafika na tube je jedinečná, keďže bola nakreslená na zákazku pre spoločnosť SRI LAN TEA s.r.o. profesionálnou umeleckou grafičkou. Preto ak chcete spoznať krásu Srí Lanky, jednoznačne siahnite po tomto balení. Avšak, ak vás zaujíma iba samotný čaj a na obale vám nezáleží, siahnite po balení re-fill ktoré je veľmi jednoduché a o kúsok lacnejšie.

Čo robiť pri poškodenej zasielke?

V prípade že vám príde poškodená zásielka, neváhajte nás kontaktovať formou e-mailu alebo telefonicky a spolu tento problém vyriešime k vašej spokojnosti. 

Blog · 01. November 2022

Ako sa zbiera čaj na Srí Lanke?

Prečítať
Blog · 31. Október 2022

Fermentácia: Kľúčový krok pri spracovaní čierneho čaju

Prečítať
Blog · 22. September 2022

8 dôvodov prečo piť čaj každý deň

Prečítať
Blog · 09. Júl 2022

Čo je to čaj?

Prečítať

Kontaktné informácie

Potrebujete sa
s nami spojiť?

+421 902 656 326  |  +421 951 015 754